Staré pohlednice Tišnova
Krásné dobové pohlednice nově tištěné.
Cena: 15,-
Tišnovská farnost si v těchto letech připomíná osm set let od svého založení. Přesný rok sice není znám, ale na základě některých historických dokumentů je možno předpokládat, že tišnovský chrám sv. Václava byl postaven již v první nebo druhé dekádě 13. století, ještě před založením cisterciáckého kláštera Porta coeli. Historie farnosti úzce souvisí s historií církevní správy na Moravě a samozřejmě je kromě kláštera Porta coeli také spojena s historií města Tišnova.
Autror: Jan Kos
Ilustrace/foto: Ladislav Kadlec, Jan Konečný, Josef Permedla
Náklad: 500 ks
Systém dřevěných vypalovaných známek Vás provede po krásách nejen naší vlasti. Pořadové číslo 1905 na Vás čeká v Muzeu města Tišnova.
Publikace vyšla u příležitosti výstavy Nový svět Bohuslava Fuchse na Tišnovsku a zahrnuje jednak již publikovaný text syna Bohuslava Fuchse Kamila, ale především doposud nepublikované texty autorů: Vladimíra Šlapety, Kateřiny Brdíčkové, Jana Sedláka, Dany Novotné, Karla Pantůčka, či vnučky slavného architekta Pavly Seitlové - Fuchsové.
Bohuslav Fuchs trávil své volné chvíle s rodinou a přáteli nedaleko Tišnova na své chatě. Houževnatý architekt ovlivnil podobu nejen centra města Tišnova, ale především celé vesnice Skryje, kde vybudoval svou vlastní textilní továrnu. Můžete se dozvědět, jaké předměty se v továrně kromě textilií vyráběly, ale autoři Vás seznámí i s mnoha dalšími domy a budovami, které Fuchs navrhl.
Ke koupi na recepci Muzea města Tišnova.
Nálepky atraktivních turistických míst doplněné kuponem. Zasláním kuponů získáte nový turistický deník, odznaky a další ceny. CO JE TURISTICKÝ DENÍK? Vaše turistická knížka plná zážitků, vzpomínek a turistických vizitek.
Tři nové pohlednice města Tišnova se záběry na náměstí Míru a radnici se sgrafity a známým nápisem "Květnice hora, Besének voda, dražší než celá Morava".
Autor: Jan Lacina
Ilustroval: Vojtěch Štolfa
Vydalo nakladatelství Sursum
Muzeum Města Tišnova a Město Tišnov vydává novou publikaci, která uzavírá téma výstavy o někdejším starostovi Tišnova a jeho domě. Jedná se o barokní dvousedlový dům, ve kterém nyní sídlí naše muzeum. Publikace přináší zajímavosti o proměnách Tišnova na přelomu 19. a 20. století a především o osobnosti Františka Müllera, který stál u modernizace a rozvoje města.
Cena publikace 140,- Kč. Ke koupi na recepci Muzea města Tišnova.
Publikace Muzea města Tišnova k výstavě proběhlé v roce 2015.
Cena: 105,-
Kniha z edice v Obrazech dávných časů. Odpovědný redaktor: Miroslav Klepáček.
Cena: 399,-
Kniha z edice v Obrazech dávných časů. Fotografie uspořádal a popiskami opatřil PhDr. Josef Zacpal
Cena: 399,-
Kniha Jaroslava Sadílka s částí odbornou a bohatou obrazovou přílohou.
Cena: 190,-
Pohlednice zachycující Blatinské chalupy v mlze, Jeřábů u Samotína nebo Předjaří na Horních Blatinách.
Cena: 15,-
Pohlednice zachycující historický nebo současný stav rozhledny nad Tišnovem.
Cena: 15,-
Publikace Miroslava Pavlíka o grafice, kresbě a malbě Františka Štěpána.
Cena: 100,-
Publikace profesorky Vlasty Urbánkové o životě v obci Drásov v minulých stoletích.
Cena: 135,-
Publikace Barbory Antonové a Michala Konečného mapuje židovský a romský holocaust v politickém okrese Tišnov.
Cena publikace 120,- Kč. Ke koupi na recepci Muzea města Tišnova.
CD s písněmi Tanečního orchestru Karasova divadla a Tanečního orchestru Karla Seyferta.
Cena CD 150,- Kč. Ke koupi na recepci Muzea města Tišnova.
Momentálně vyprodané.
Tematicky zaměřené, humorné básničky a krátké povídky, od známého knihkupce, moderátora a sběratele kuriozit. Ilustroval Miroslav Pavlík.
Slovník téměř dvou set výtvarníků, který sestavil Mg. Miroslav Pavlík, je obsáhlá publikace o malířích, kreslířích, sochařích, řezbářích, aj., kteří jsou spjati s Tišnovskem. Autor představuje čtenáři jejich profesní život, ale i filozofii a pohnutky, které je vedly k jejich činnosti. U každého výtvarníka nalezneme jeho fotografii a především ukázky jeho děl.
Životopisná publikace o tišnovské rodačce, herečce Marii Pavlíkové. Kniha je doplněná fotografiemi a především vzpomínkami kolegů nejen z divdla, např. Arnošta Goldflama, Jany Hlaváčové, Zdeňka Prokeše, Ladislava Lakomého, Vlasty Chramostové, Iva Osolsobě, Miloše Štědroně, Petra Fruhwirta, Milady Kollárové, aj.
Almanach vydaný u příležitosti 120 let Tělocvičné jednoty Sokol Tišnov a 110 let Sokolské župy Pernštejnské. V publikaci nalezneme medailonky o Dr. Miroslavu Tyršovi či Dr. Josefu Drbalovi, zakladatelů a průkopníků jednoty. V dalších kapitolách se dočteme o založení Tělocvičné jednoty Sokol Tišnov, o požáru sokolovny během meziválečného období, o zákazu činnosti během válečných let, a dále o obnovení činnosti po 40 letech. V poslední části se seznamujeme s činností Sokola v posledních letech, text celého almanachu je doplněný fotografiemi.